Rowerowy Niezbędnik #2

#2 Mam już rower i co dalej?

Masz rower. Wiesz gdzie i jak chcesz jeździć (a przynajmniej na dzień dzisiejszy tak Ci się wydaje). Rewelacja. Jeździsz coraz więcej, coraz częściej, spotykasz coraz więcej osób, które dzielą pasję razem z Tobą. W przerwach na trasie, po jeździe na obiedzie, czy w różnych innych sytuacjach “rowerowego świata” zaczynasz słyszeć i widzieć coraz więcej. Rozmowy co kto kupił, coś wymienił, to czy tamto poleca, bez tego sobie nie wyobraża rowerować… Apetyt, jak wiem, rośnie w miarę jedzenia. Chcesz i Ty być dobrze wyposażona. Pojawia się więc kolejne pytanie.

Co muszę mieć oprócz roweru?

Rower tak samo, jak każde inne hobby jest skarbonką bez dna. Chyba nie ma na świecie osoby, która z czystym sumieniem stwierdzi, że nic już się jej nie przyda. Co sezon topowe firmy prześcigają się w promowaniu kolejnych “must have”. Jeśli tylko masz odpowiednio duży garaż i jeszcze większy portfel, bez zastanowienia możesz brać, co oferują. Zawsze się przyda.

W innym wypadku, sporządź sobie listę niezbędnych akcesoriów podnoszących bezpieczeństwo i komfort każdej wycieczki. 

Możesz skorzystać z naszej ściągawki.

*Kask – bezpieczeństwo przede wszystkim, a życie mamy tylko jedno
*Ochraniacze – może pomyślisz, że to bez sensu i do zwykłej jazdy po ścieżce faktycznie nie są one konieczne, natomiast zalecamy je zabrać jeśli wybierasz się na bardziej zaawansowane trasy enduro, dh czy do bikeparku.
*Oświetlenie roweru – nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy po zmroku (jeśli nie chcesz mieć lampek na stałe w rowerze, możesz mieć je w plecaku).
*Łatki/ dętka zapasowa – “kapeć” to nie tylko pech kierowców samochodów.
*Pompka – bez powietrza w oponie, nasz rumak ani rusz bez szwanku.
*Plecak/saszetka biodrowa – tam zapakujesz cały niezbędnik.
*Cienka kurtka przeciwdeszczowa – nieraz uratowała nas przed katarem.
*Mini apteczka – lepiej, żeby się nie przydała, ale…

Jest jeszcze jeden istotny element rowerowego wyposażenia. Umieszczamy go na końcu listy celowo, żeby poświęcić mu cały kolejny punkt. Wiesz co to? A właściwie kto to?

To Ty! Rowerzysta!

Możesz mieć najlepszy model i dedykowany zestaw wszystkich akcesoriów, ale to Ty będziesz na nim jeździć. To Twoja kondycja, Twoje zdrowie, Twoje emocje, Twoje bezpieczeństwo. A zatem…

Jak przygotować się fizycznie do sezonu?

Znów tylko w kilku najważniejszych słowach podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, żeby Twój sezon był zdrowy i przyjemny. Na tematy biomechaniki, fizjologii, motoryki, programowania treningu powstała cała masa publikacji naukowych oraz innych źródeł, do korzystania z których gorąco namawiamy. Zanim jednak wszystko przestudiujesz, kilka przykazań z naszego doświadczenia.

Rozpocznij przygotowania jeszcze zanim wystartuje sezon na pedałowanie. Świetnym sposobem na to, jest uprawianie sportów zimowych lub całoroczne jeżdżenie rowerem. W przeciwnym razie, zacznij regularną aktywność fizyczną kilka tygodni przed planowanym startem sezonu.

Minimum 2 razy w tygodniu wpisz sobie w plan dnia trening. Nie tylko wpisz. Wykonuj go! Najlepiej, żeby Twój trening był ogólnorozwojowy, skupiał się na wszystkich elementach sprawności, czyli sile, wytrzymałości, gibkości i koordynacji ruchów. Nie każda jednostka musi zawierać wszystkie te emelenty, ale w conajmniej raz w tygodniu postaraj się nad nimi popracować.

Łatwo się mówi… Internet zalewa nas filmikami i arykułami na temat najlepszych ćwiczeń na bla, bla, bla… Co mam wybrać? Skonsultuj się w tej sprawie z zaufanym trenerem, na pewno pomoże Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie zestaw.

Możesz też posłuchać naszych porad. Zapisz się na newsletter, w którym regularnie będziesz otrzymywać wiadomości z poradami w temacie zdrowego aktywnego lifestyleu oraz krótkie filmiki instruktażowe z gotowymi zestawami ćwiczeń przydatnymi dla rowerzystek. Będzie nam niezmiernie miło wspólnie poćwiczyć, motywować i inspirować się.
Opcja zapisu na newsletter pojawi się już jutro, przepraszamy za małą zwłokę.

Gotowa na sezon? Ruszamy!

Rowerowy Niezbędnik #2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry